Tasarım

Qugo stratejik partner Silvestris tarafından tasarlanmıştır. Silvestris 2005 yılında, Maarten de Bruijn (Spkyer Otomobilleri’nin kurucularından), Jan Willem Schoenmakers ve Leon Vergunst tarafından kurulmuştur. Bu ekip Hollandalı süper araba üreticisi Spyker Otomobillerinin 2000 yılında yeniden dirilmesinden beri birlikte çalışmaktadır. Bugün, bu genç ve yenilikçi Hollandalı firma deniz, hava ve otomotiv endüstrileri için üst sınıf konseptlerin tasarlanmasında ve geliştirilmesinde tecrübe sahibidir.
 

hr
 

Hollanda Tasarımı

up

Qugo’nun tasarımı, geliştirilmesi ve üretimi Hollanda’da yapılmıştır. Hollanda tasarımı tüm dünyada çok tanınır ve minimalist, deneysel, yenilikçi, değişik ve eğlenceli olarak karakterize edilebilir. Tüm bunlar yeni Qugo için de geçerlidir.

Qugo’nun tasarımı başından beri yenilikçi teknik geliştirme akışına entegre edilmiştir. Bu yüzden tasarım tekniğin tamamlayıcı bir parçasıdır. Sade ve yeni bir tasarım için mekanik, fonksiyonel minimuma indirilmiştir.  

Mevcut bir araca elektrikli motor takmak yerine, Qugo tam ters şekilde düzenlenmiştir; boş bir kağıt, lastiğe entegre motor ve güçlü lityum iyon pillerin sunabileceği imkanlar başlangıç için yeterli olmuştur. Böyle bir başlangıç yenilikçi düşünce için aklı özgür kılar.  

 

Ödüller

eco-friendly

Shell Livewire Ödülü

 

 

QUGO SOSYAL AĞLAR
Qugo Linkedin Qugo Twitter